Opieka nad osobami starszymi (Niemcy)

Zawód: Opiekunka seniora

 

Opieka seniora w Niemczech

Jeśli szukają Państwo dobrze płatnego zajęcia w Niemczech, pomoc w opiece nad osobami starszymi to okazja na solidne zatrudnienie - zachęcamy do przejrzenia oferty naszej firmy. Całodobowa opieka dla seniora to jednak praca wymagająca dyspozycyjności, odpowiedzialności i zdolności do poświęceń, dlatego od osób zatrudnianych na to stanowisko wymagane są szczególne umiejętności. Do najczęściej wymienianych cech, którymi powinna charakteryzować się osoba ubiegająca się o pracę na stanowisku opiekuna należy cierpliwość, empatia, odporność na stres, opanowanie i wyrozumiałość.

 

 

 

Opieka nad starszymi w Niemczech – obowiązki i wymagania

Pomoc w codziennych obowiązkach to podstawowy element opieki nad osobami starszymi. Niemcy, którym zapewniamy opiekę, są w różnym wieku i stanie zdrowia, a więc w zależności od seniora zakres obowiązków opiekuńczych może się nieco różnić. Do podstawowych czynności wykonywanych podczas opieki nad osobami starszymi należą pomoc w utrzymaniu higieny osobistej podopiecznego (mycie, czesanie itp.), podawanie leków czy robienie zakupów. W przypadku opieki dla seniora niepełnosprawnego zakres obowiązków jest szerszy. Opieka w Niemczech często polega też na utrzymywaniu czystości w mieszkaniu oraz przygotowywaniu posiłków. Pomoc w opiece nad seniorami to również załatwianie sprawunków poza domem, w tym na przykład płacenie rachunków, robienie zakupów, realizowanie recept lub innych spraw zleconych przez staruszka.

Inną kategorię obowiązków stanowi organizacja czasu wolnego seniorowi. Dlatego kreatywność i pomysłowość są ważnymi cechami podczas opieki nad osobami starszymi. Niemcy mają rozwiniętą infrastrukturę rekreacyjną dla seniorów - warto sprawdzić, co oferuje okolica. Aktywne spędzanie czasu pozytywnie wpływa na kondycję psychofizyczną seniora i opiekunki, a dzięki wspólnym aktywnościom zacieśnia się więź między opiekunem a osobą starszą. W zależności od stanu zdrowia seniora mogą to być wspólne spacery, wyjścia do kina, czy gra w karty. Ważne, aby zajęcia sprawiały radość seniorowi, dlatego osoby zajmujące się całodobową opieką nad osobami starszymi powinny posiadać umiejętność słuchania oraz prowadzenia konwersacji, by wiedzieć na co podopieczny ma ochotę.

 

Pomoc w opiece nad ludźmi starszymi daje satysfakcję

Całodobowa opieka nad osobami starszymi (Niemcy) nie jest zadaniem prostym i lekkim, jednak potrafi przynieść spełnienie i dużą satysfakcję. Przebywając cały czas z osobą starszą można ją dobrze poznać i zaprzyjaźnić się, dzięki czemu praca stanie się przyjemniejsza. Opiekun staje się towarzyszem dnia codziennego, a często powiernikiem trosk i bolączek, ale także radości. To również szansa na podszkolenie języka i umiejętności nawiązywania kontaktów. Pracując jako opiekun lub opiekunka w Niemczech mają Państwo kontakt nie tylko z seniorem, ale także jego znajomymi czy sąsiadami. Osoba pracująca na stanowisku opiekuna pozostaje również w stałym kontakcie z rodziną, ponieważ jest zobligowana do stałego informowania o aktualnym stanie zdrowia osoby starszej. Praca w Niemczech wymaga poświęceń, ale oferowane przez firmę Opieka Inter Job warunki są wyjątkowo atrakcyjne!

 

Z nami opieka seniora w Niemczech to współpraca na atrakcyjnych warunkach!

Jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu możliwie najlepsze warunki formalne:

 • umowę zlecenie
 • pełne świadczenia ZUS
 • załatwienie formalności związanych z wyjazdem i dojazdem do podopiecznych
 • możliwość skorzystania ze wsparcia i pomocy naszych koordynatorów podczas opieki w Niemczech
 • wysokie zarobki (wysokość wynagrodzenia mieści się w widełkach 900-1500 €)

 

Opiekunka seniora (Niemcy) - na zarobki mają wpływ:

 • kwalifikacje zawodowe, tj. wykształcenie
 • kwalifikacje dodatkowe, np. kursy przedmedyczne, językowe
 • doświadczenie zawodowe
 • dobra znajomość języka niemieckiego
 • stan zdrowia podopiecznego
 • stopień trudności zlecenia
 • usytuowanie społeczne seniora i jego rodziny

 

Zachęcamy do skorzystania z ofert naszej firmy. Opieka seniora w Niemczech jest zajęciem dobrze płatnym, ale także i odpowiedzialnym. Zachęcamy do przeczytania artykułu Ile zarabia opiekunka osób starszych w Niemczech? Uzyskają tu Państwo wiele ciekawych informacji na temat wysokości zarobków oraz od czego tak naprawdę zależy wynagrodzenie za usługi opiekuńcze.

Warto więc wiedzieć, że swoje doświadczenie i kwalifikacje mogą Państwo stale rozwijać poprzez uczestnictwo w kursach, do czego szczerze zachęca swoich pracowników firma Opieka Inter Job. Z pewnością zaowocuje to zarówno wzrostem motywacji, pewności siebie oraz nowym doświadczeniem, a co za tym idzie, wyższymi zarobkami!

 

Legalne zatrudnienie do opieki seniora w krajach Unii europejskiej

Firma Opieka Inter Job z Lubina zapewnia pracę w opiece w Niemczech. Nie muszą się Państwo martwić o brak ubezpieczenia bądź konieczność ubezpieczenia we własnym zakresie. Gwarantujemy przede wszystkim umowę, a zlecenia są pewne i dostosowane do możliwości kandydatów. Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, że wszelkie formalności będące gwarantem spokojnej i pewnej pracy są dla nas priorytetem i zawsze pozostają dopełnione.

 

Opieka nad starszymi - rozwój osobisty i zawodowy

Aby nabyć lub rozwinąć odpowiednie kwalifikacje opiekuna osób starszych, zachęcamy do udziału w rozmaitych kursach i szkoleniach, oferujemy kursy opiekuńcze oraz kursy ratownictwa przedmedycznego, które prowadzone są przez doświadczonych lekarzy, pielęgniarki. Umożliwi to zdobycie wiedzy teoretycznej, a także umiejętności praktyczne, które z pewnością ułatwią pracę z osobami starszymi i chorymi.

Czy wystarczy troskliwa opieka seniora? Niemcy wymagają przynajmniej podstawowej znajomości języka niemieckiego. W związku z tym gwarantujemy możliwość uczestnictwa w darmowym kursie języka niemieckiego, który umożliwia szybkie jego opanowanie w stopniu komunikatywnym, co z kolei sprawi, że spokojnie będą mogli Państwo podjąć pracę za granicą i bez problemu rozmawiać z podopiecznymi na gruncie zawodowym, poznawać ich potrzeby oraz oczekiwania.

Jako firma z branży opiekuńczej chętnie i stale inwestujemy w szkolenie naszego personelu, ponieważ wiemy, że nieustanny rozwój jest gwarantem usług wysokiej jakości i bezpieczeństwa naszych podopiecznych.

Ponadto, opiekun lub opiekunka za granicą nigdy nie zostaje pozostawiona sama sobie. W Polsce, jak i w krajach Unii Europejskiej działają nasi koordynatorzy, w każdej chwili gotowi odpowiedzieć na wszelkie Państwa pytania czy wątpliwości. Możliwość skorzystania z ich wsparcia i pomocy sprawi, że praca jako opiekun lub opiekunka seniorów w Niemczech będzie łatwiejsza i mniej stresująca.

 

Opieka seniora w Niemczech to praca wymagająca rzetelnego wsparcia

Rozważając podjęcie pracy poza granicami naszego kraju jest wiele spraw wymagających sprawdzenia i nabrania pewności. Rodzą się pytania, czy firma, z którą chce się podjąć współpracę jest pewna i solidna w tym co robi.

Zapewne nikt z nas nie chce paść ofiarą firm mało doświadczonych lub nierzetelnych. Firma Opieka Inter Job zapewnia wsparcie zarówno pod względem formalnym, jak i doradztwa podczas pobytu na zleceniu opieki w Niemczech, bezpieczne warunki pracy dla opiekunów osób starszych, a także możliwość ciągłego rozwoju i podnoszenia swoich kompetencji. Zapewnienie wszelkich tych warunków daje Państwu pewność i zapewnia zadowolenie podopiecznego oraz jego rodziny.

Senior? Opieka? Niemcy? Podejmij niezwykłą i atrakcyjną finansowo pracę z InterJob.

 

 

Nasza strona używa plików cookies tylko w celu zwiększenia wygody jej użytkowania!

OK