Opieka seniora na terenie Polski

Opieka osób starszych w Polsce

Jeżeli pragniesz pracować w roli opiekuna, ale nie chcesz opuszczać kraju to opieka seniora w Polsce może być ciekawą alternatywą. Firma Opieka Inter Job stworzyła tą formę współpracy ponieważ wie jak dużą wagę wielu z nas przywiązuje do domu, rodziny lub przyjaciół. Dlatego aby nie pozbawiać naszych współpracowników tych wartości rozszerzyliśmy swoją działalność. Dla tych z Państwa, którzy z różnych powodów nie chcą opuszczać kraju, posiadamy zlecenia dla opiekunki osób starszych w Polsce.

Opieka seniora w Polsce także ma wiele zalet!

Opierając się na naszym doświadczeniu możemy stwierdzić, że praca opiekuna i opiekunki osób starszych w Polsce również daje wiele szans. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może lub chce opuszczać dotychczasowe życie, swoich bliskich czy pracę lub po prostu nie chce wyjeżdżać za granicę. Na pewno wielu z Państwa wolałoby podjąć legalną pracę tutaj, w Polsce, choćby jako zajęcie dodatkowe, bez rezygnowania ze wszystkiego, co znamy. Właśnie dla takich osób został stworzony moduł współpracy polegający na opiece seniora na terenie Polski. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z poniższą ofertą ponieważ wariant ten może być dla Państwa zarówno ciekawym dodatkiem do domowego budżetu jak i sposobem na samorealizację i spełnienie w postaci pomocy potrzebującym.

Proponujemy dwa warianty zatrudnienia w Polsce

Przedstawiamy Państwu ofertę pracy w zależności od Państwa potrzeb oraz dyspozycji:

  1. Godzinowa opieka nad osobą starszą w Polsce. Polega na tym, że personel opiekuńczy zatrudniany jest tylko na taką ilość godzin, ile wymaga podopieczny. Wymiar godzin uzależniony jest od konkretnych potrzeb osoby starszej oraz świadczonych dla niej usług. Zaletą jest możliwość doboru odpowiedniego wymiaru pracy, co stanowi idealne rozwiązanie dla osób szukających pracy dodatkowej bądź mających do dyspozycji mniej czasu, a chcących ten czas poświęcić na pomoc osobom starszym.
  2. Całodobowa opieka seniora na terenie Polski. Jest to wariant gwarantujący zatrudnienie w wymiarze 8 godzin dziennie. W przypadku zmian nocnych nocleg i wyżywienie zagwarantowany jest przez podopiecznego bądź jego rodzinę. Rozwiązanie to jest dla Państwa doskonałe pod względem stabilności wymiaru godzin pracy.

Opieka seniora w Polsce to praca na atrakcyjnych warunkach!

Jako rzetelna firma z branży opieki dbamy zarówno o dobro osób, którym świadczymy usługi opiekuńcze, jak i o osoby, które tę opiekę sprawują lub będą sprawować, czyli o nasz personel opiekuńczy. Dzięki takiemu podejściu mamy pewność, że opieka seniora świadczona jest przez zadowolony i gotowy do pracy personel. W związku z powyższym w trosce o naszych współpracowników i dobro ich podopiecznych zapewniamy pewne i godne warunki zatrudnienia, takie jak:

  • praca na umowę zlecenie
  • wsparcie w każdej sprawie, również w zakresie wątpliwości formalnych, jak i podnoszenia komfortu psychicznego
  • możliwość rozwoju oraz dostosowania zlecenia do potrzeb i możliwości kandydata
  • pełne świadczenia ZUS
  • godziwe wynagrodzenie, którego wysokość zależna jest od ilości przepracowanych godzin oraz zakresu obowiązków, a także od Państwa kwalifikacji i doświadczenia

Jakie są obowiązki opiekunki lub opiekuna seniora?

Osoby starsze i chore często wymagają opieki w różnym stopniu. Każdy podopieczny oceniany jest indywidualnie, dzięki czemu można szczegółowo określić jego schorzenia, warunki mieszkaniowe i ustalić zakres świadczonej opieki.

Pomimo indywidualności każdej z osób, istnieje kilka wspólnych punktów, które zaliczają się do zakresu obowiązków. Jest to m. in.:

  1. Dbanie o zdrowie np. umawianie wizyt lekarskich oraz towarzyszenie przy nich, realizacja recept, podawanie leków, stosowanie medykamentów wzmacniających, a w przypadku osób leżących stosowanie maści zapobiegających odleżynom, pomoc przy przemieszczaniu się Seniora po mieszkaniu.
  2. Pomoc w żywieniu czyli przygotowywanie posiłków uwzględniając przy tym ewentualną konieczność diety ( np. przy cukrzycy ), podawanie posiłków, karmienie, przygotowywanie i podawanie napojów itp.
  3. Higiena osobista np. ubieranie, mycie, czesanie, zmiana pampersów, pomoc w dotarciu do toalety, pielęgnacja twarzy, obcinanie paznokci itp.
  4. Wzmacnianie sprawności intelektualnej tj. czytanie książek podopiecznym, ćwiczenie pamięci poprzez proste gry, rozwiązywanie krzyżówek.
  5. Wzmacnianie sprawności fizycznej, w zależności od możliwości podopiecznego mogą być to spacery, wyjście do sklepu, lekkie ćwiczenia fizyczne.
  6. Próba zaangażowania i uczestnictwo w życiu społecznym oraz kulturowym np. wyjścia do rodziny, przyjaciół, kościoła.
  7. Utrzymanie czystości mieszkania poprzez proste prace porządkowe, np. robienie zakupów, wynoszenie śmieci, pranie, sprzątanie, mycie naczyń, prasowanie, ścielenie łóżka, wietrzenie pomieszczeń itp.
  8. Inne, należy pamiętać, że wymagania i potrzeby są uzależnione od konkretnej osoby, więc czasem mogą pojawić się także dodatkowe, specyficzne czynności.

W sytuacji, gdy pojawią się jakiekolwiek problemy lub pytania podczas sprawowania opieki, jesteśmy do dyspozycji i służymy pomocą w każdej chwili!

Zachęcamy kandydatów do przemyślanych decyzji

Opiekowanie się osobami starszymi, często schorowanymi jest zajęciem odpowiedzialnym. Aby dobrze służyć potrzebującym, należy mieć sporo:

  • cierpliwości
  • wyrozumiałości
  • dobroci i empatii
  • dobrego zdrowia fizycznego oraz psychicznego
  • satysfakcję z pomagania innym
  • ciepła i serca
  • poczucia odpowiedzialności
  • uczciwości
  • zaangażowania w wykonywanych czynnościach

Jeżeli znajdują Państwo u siebie wyżej podane cechy to możliwe, że opieka seniora w Polsce bądź i w Niemczech jest właśnie Państwa powołaniem!

OK