Jakie warunki należy spełnić, aby pracować jako opiekunka osób starszych?

jakie warunki należy spełnić, aby pracować jako opiekunka osób starszych

Jakie warunki należy spełnić, aby pracować jako opiekunka osób starszych?

Zachęcamy do sprawdzenia jakie warunki należy spełnić, aby pracować jako opiekunka osób starszych w Niemczech lub w Polsce. Odpowiadamy na to pytanie ponieważ jest ono dosyć często poruszane przez naszych przyszłych współpracowników.

 

Umiejętności zawodowe lub doświadczenie

Oczywiście podstawowym kryterium pracy w roli opiekunki lub opiekuna są umiejętności nabyte na drodze zawodowej, poprzez certyfikowane szkolenia lub praktykę. Choć po odpowiednim przeszkoleniu w tej branży może pracować prawie każdy to na lepsze warunki finansowe mogą liczyć osoby o wykształceniu pielęgniarskim lub te które ukończyły odpowiednie kursy przedmedyczne. Jest to uwarunkowane większą wiedzą tych osób. Zachęcamy do przeczytania artykułu Ile zarabia opiekunka osób starszych w Niemczech?

Ponieważ firma Opieka Inter Job oferuje zlecenia głównie na terenie Niemiec wymagamy komunikatywnej lub dobrej znajomości języka niemieckiego. Osobom posiadającym mniejsze kwalifikacje zapewniamy odpowiednie kursy i szkolenia w tym darmowy kurs języka niemieckiego dla opiekunów lub opiekunek osób starszych. Z nami nie tylko zdobędą Państwo wymarzone zajęcie, ale mogą także podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe oraz w ten sposób zwiększyć zarobki.

 

Uwarunkowania fizyczne i przeciwwskazania zdrowotne

Generalnie w pracy jako opiekunka osób starszych nie wskazuje się konkretnych warunków fizycznych. Jednak w przypadku bardziej wymagających zleceń, gdzie podopiecznego trzeba na przykład przenieść mogą być wymagane osoby silne fizycznie, szczególnie mężczyźni. Jeżeli Posiadają Państwo jakieś lekarskie przeciwwskazania do tego typu pracy również należy je wskazać. Nigdy nie skreślamy kandydata. Chętnie pomagamy i staramy się dostosować zlecenie do Państwa możliwości. Ponadto mile widziane są osoby między 20, a 60 rokiem życia.

 

Cechy charakteru

Szczególną uwagę zwracamy również na charakter naszych przyszłych i obecnych współpracowników. Z uwagi na specyficzną formę tego zawodu opiekunka osób starszych musi być osobą cierpliwą, spokojną o przyjaznym usposobieniu i miłej aparycji. Komunikatywność jest dodatkowym atutem ponieważ pozwala na budowanie dobrych więzi z podopiecznym.

 

Nasza strona używa plików cookies tylko w celu zwiększenia wygody jej użytkowania!

OK