Jakie kryteria wpływają na wynagrodzenie opiekunki seniora w Niemczech?

Zarobki opiekunki w Niemczech

Jakie kryteria wpływają na wynagrodzenie opiekunki seniora w Niemczech?

Wielu kandydatów na stanowisko opiekuna i opiekunki seniora w Niemczech wyraża zdziwienie rozbieżnością dotyczącą kwoty wynagrodzenia. Niewielu z Państwa jest natomiast świadomych, że kwota ta zależy od pewnych stałych kryteriów. Zachęcamy do lektury tego artykułu i sprawdzenia, jakie to kryteria. Dzięki temu dowiedzą się Państwo, jak mogą podnieść swoje wynagrodzenie, pracując w branży opiekuńczej.

 

Co wpływa na wysokość zarobków opiekunki osób starszych?

Tak jak w każdej branży i w opiece liczy się doświadczenie, pracowitość, chęć rozwoju zawodowego i zaangażowanie. Pracownicy tacy są nagradzani podwyżką lub innymi profitami. Bierność natomiast nie prowadzi nas do niczego. Ponieważ pozostajemy w miejscu to i nasze zarobki nie ulegają podwyższeniu. Mają tu zastosowanie typowe zasady marketingu według których za dobre nagradzamy. Dobry pracodawca natomiast chętnie nagradza swoich pracowników za ich rozwój, ponieważ jest to również dla niego większy zysk i prestiż.

Podstawowe kryteria mające wpływ na wynagrodzenie można podzielić na dwie grupy.

 

1. Kandydat:

  • doświadczenie kandydata w tym pobyt na podobnych zleceniach lub wykształcenie paramedyczne
  • certyfikowane kursy i szkolenia np. opiekuńcze, przedmedyczne, ratownicze, pedagogiczne
  • znajomość języków obcych w tym przypadku podstaw języka niemieckiego
  • chęć własnego rozwoju osobistego i zawodowego poprzez dokształcanie
  • zaangażowanie i powołanie do wykonywanej pracy

 

2. Podopieczny:

  • stan zdrowia podopiecznego definiuje stopień trudności zlecenia, gdy osoba starsza jest niechodząca lub wymaga szczególnej opieki wówczas musi to, być adekwatne do większego wynagrodzenia
  • usytuowanie społeczne rodziny podopiecznego, często zdarza się, że rodziny o wysokim statusie decydują się zapłacić więcej za pewność i jakość opieki swoich bliskich
  • sytuacja gospodarcza i ekonomicznym kraju, w którym wykonują Państwo zlecenie, opiekunki seniora w Niemczech zarabiają więcej niż na terenie Polski

 

Jeżeli chcieliby Państwo dowiedzieć się czegoś więcej o wysokości zarobków na zleceniach za granicą to, zachęcamy do lektury artykułu Ile zarabia opiekunka osób starszych w Niemczech?

 

Jak mogę zwiększyć swoje zarobki w tej branży?

Jak Państwo widzą niezależnie od wieku i dotychczasowego wykształcenia opiekunowie i opiekunki seniora w Niemczech mogą wpływać na wysokość swojego wynagrodzenia. Nie jest to wcale trudne, wymaga jedynie chęci i zaangażowania we własny rozwój, do czego serdecznie zachęcamy.

Firma Opieka Inter Job chętnie inwestuje, w rozwój swojego personelu opiekuńczego zapewniając ciekawe szkolenia i kursy opiekuńcze oraz językowe. Udostępniamy także do Państwa dyspozycji szereg materiałów i artykułów, które pomogą zdobywaniu najważniejszego, czyli wiedzy koniecznej do rozwoju zawodowego.

 

 

Nasza strona używa plików cookies tylko w celu zwiększenia wygody jej użytkowania!

OK