Życie i praca w Niemczech

Dział ten przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby poznać realia życia i podstawowe zasady pracy w Niemczech jako opiekun bądź opiekunka seniora. Prezentowane tu artykuły pomogą szybko i łatwo zrozumieć panującą tam kulturę i obyczaje. Zachęcamy do lektury szczególnie tych z Państwa, którzy mają obawy przed pierwszym wyjazdem na zlecenie.

 


Opiekunki w Niemczech

opiekun osob starszych w niemczech

Opiekunki w Niemczech

Praca poza granicami Polski to często duże wyzwanie, jak i szansa dla osób, które podejmują decyzję o wyjeździe. Jednym z najczęściej wybieranych zawodów jest opiekunka osób starszych. Rynek pracy za granicami naszego kraju oferuje wiele ciekawych propozycji, korzystniejszych finansowo niż te, które są na miejscu. Zarobek w roli opiekunki w Niemczech to rozwiązanie dla każdej osoby, która nie boi się nowych wyzwań i dobrze czuje się w pracy z ludźmi.

 

Legalna praca w Niemczech

opiekunka z podopieczną, napis - legalna praca w Niemczech to pewność i spokój

Legalna praca w Niemczech

Wyjazd za granicę to nie tylko pobyt urlopowy, ale także możliwość znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia. Z takiego rozwiązania co roku korzysta tysiące osób, które w innych państwach otrzymują propozycje lepszego zarobku. Jednym z najczęściej wybieranych rynków pracy są Niemcy, gdzie zatrudnienie znajduje setki naszych rodaków. Często zajmują oni stanowiska opiekunów osób starszych, które są korzystne finansowo i dodatkowo pozwalają na rozwój osobisty. Decydując się na wyjazd za granicę warto jednak pamiętać, że tylko legalna praca w Niemczech to dobre i bezpieczne rozwiązanie.

 

Bariera językowa podczas pracy jako opiekunka seniora w Niemczech

Bariery językowe u opiekunów seniora

Bariera językowa podczas pracy jako opiekunka seniora w Niemczech

Wielu z naszych rodaków, którzy z różnych powodów decydują się podjąć pracę jako, opiekunka seniora w Niemczech boryka się z obawami dotyczącymi barier językowych. Myślimy, że skoro nie znamy doskonale języka niemieckiego, to z góry jesteśmy skazani na porażkę. Obawy te są naturalne dla kogoś, kto podejmuje pracę w obcym kraju i nie powinniśmy się tego wstydzić. Co więcej, podobne myśli często miewają też osoby z dość dobrą znajomością obcego języka. Okazuje się jednak, że obawy te nie do końca sprawdzają się w praktyce, a rzeczywistość językowa jest dla nas o wiele bardziej przyjazna. Przekonaj się samodzielnie, zapraszamy do lektury!

Polskie prawo jazdy w Niemczech

Polskie prawo jazdy w Niemczech

Polskie prawo jazdy w Niemczech

Planujesz podjąć pracę w charakterze opiekunki seniora w Niemczech i zastanawiasz się, czy brać ze sobą prawo jazdy? Prawo jazdy jest dużym ułatwieniem, szczególnie w pracy w branży opiekuńczej. Dzięki niemu łatwiej jest nam zrobić większe zakupy lub podjechać do lekarza, czy apteki. Jak zatem prawnie wygląda korzystanie z polskiego prawa jazdy w Niemczech? Czy potrzebne będą nam dodatkowe kursy no i co z ubezpieczeniem? Na te i inne ważne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Co ryzykujemy podejmując pracę na czarno?

Legalna praca w Niemczech jest ważna!

Co ryzykujemy podejmując pracę na czarno?

Podczas wybierania pracy, szczególnie poza granicami kraju, należy sprawdzić jakie warunki nas czekają. Aby dobrze i komfortowo się czuć i zapewnić sobie optymalne warunki, zarówno finansowe, jak i zabezpieczające własne zdrowie, po prostu zadbać o swoją przyszłość. Praca na czarno może skusić swoją pozorną opłacalnością i niskimi kosztami. Na pierwszy rzut oka zarobki wyglądają bardziej atrakcyjnie, ponieważ można dostać więcej „na rękę”, lecz trzeba wiedzieć co, się za tym dokładnie kryje! Zapraszamy do lektury.

Aktualny kalendarz świąt niemieckich wolnych od pracy

Aktualny kalendarz świąt niemieckich wolnych od pracy

Przedstawiamy Państwu aktualny kalendarz podstawowych świąt niemieckich. Przedstawione tu terminy pozostają dla osób zatrudnionych w Niemczech ustawowo wolne od pracy. Mamy nadzieję, że okaże się to pomocne dla naszych opiekunów w kwestii planowania pracy, dni wolnych lub zjazdu do Polski. Ponieważ nasza kultura i obyczaje są bardzo podobne, to daty świąt wcale tak bardzo się nie różnią i w znacznym stopniu pokrywają się z naszymi.

Internet - doskonała forma komunikacji na zleceniu

Internet dla opiekunek osób starszych

Internet - doskonała forma komunikacji na zleceniu

Internet to zdecydowanie najlepsza i stosunkowo niedroga forma komunikacji z rodziną dla opiekunek przebywających na zleceniu w Niemczech. Jak jednak sukcesywnie podłączyć się do sieci w obcym kraju i nie dać się w pędzić w niepotrzebne koszta? Dla wszystkich zagubionych w tym temacie przedstawiamy kilka prostych i bezpiecznych rad dotyczących komunikacji z bliskimi za pomocą sieci Internet.

Zwyczaje kulinarne i popularne potrawy w Niemczech

Licencja CC BY-SA 2.0

Zwyczaje kulinarne i popularne potrawy w Niemczech

W tym artykule chcielibyśmy przybliżyć Państwu zwyczaje kulinarne panujące w różnych landach Niemiec. Mogą to być istotne informacje, które pomogą wzbogacić nam jadłospis podopiecznego potrawami, które zna i lubi. Kierując się znanym powiedzeniem „Przez żołądek do serca” na pewno w ten sposób zdobędziemy sympatię i uznanie naszego seniora. Znajomość nowych potraw z pewnością zachwyci także naszych bliskich po zakończeniu zlecenia i powrocie do kraju.

Zwroty grzecznościowe w języku niemieckim

Formy grzecznościowe w Niemczech

Zwroty grzecznościowe w języku niemieckim

Wiele opiekunek i opiekunów seniora, którzy wyjeżdżają na zlecenia w Niemczech, ma duże braki w znajomości podstawowych obyczajów i form grzecznościowych tam panujących. Większość z nas z góry zakłada, że zastaniemy tam normy podobne do tych, które są obecne w naszym kraju. Jest jednak inaczej. Jak głosi stare, polskie przysłowie „Co kraj to obyczaj” i w związku z tym musimy przyjąć do świadomości, że możemy się tam spotkać z odmiennym zachowaniem. Ponieważ nasze kraje nie różnią się, aż tak bardzo, różnic tych jest niewiele. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z podstawowymi formami grzecznościowymi, które tu przedstawimy. Z pewnością pomoże to zaoszczędzić wiele nieporozumień i stresujących sytuacji związanych z nieznajomością niemieckiej kultury.

Co warto wiedzieć przed podjęciem pracy za granicą?

Legalna praca w Niemczech

Co warto wiedzieć przed podjęciem pracy za granicą?

W związku z trudną sytuacją gospodarczą naszego kraju wielu z nas decyduje się na wyjazd do pracy za granicę. Dużą popularnością cieszy się na rynku pracy opieka osób starszych w Niemczech. Oprócz możliwości, jakie daje nam członkostwo w Unii europejskiej dzieje się tak także dlatego, że zawód ten jest bardzo elastyczny. Mogą w nim pracować osoby zarówno z podstawowym doświadczeniem, jak i zawodowe pielęgniarki. Ponadto istnieje szeroki przedział wiekowy i mało przeciwwskazań do wykonywania tego zajęcia. Poza atrakcyjnymi zarobkami są to elementy, które zdecydowanie przyczyniają się do popularyzacji takiej formy zarobkowania wśród Polaków. Jeżeli zatem poważnie myślą Państwo o podjęciu takiego zajęcia to zachęcamy do zapoznania się kilkoma pryncypiami, czyli najważniejszymi zasadami, jakie warto poznać na samym początku przygody z branżą opiekuńczą i pracą za granicą.

 

Nasza strona używa plików cookies tylko w celu zwiększenia wygody jej użytkowania!

OK